Rękawiczki chirurgiczne

Medyczne rękawiczki lateksowe, znane także jako rękawiczki chirurgiczne okazują się idealnym wyborem w wielu sytuacjach:

· wobec personelu, pracującego w branży medycznej – lekarzy, pielęgniarek i położnych, mających kontakt z chorymi pacjentami,

· wobec osób sprzątających zawodowo i w formie prywatnej – zabezpieczają przed szkodliwym i drażniącym działaniem środków czystości,

· w lekkich pracach ogrodowych,

· w czynnościach kuchennych – zabezpieczają przed nadmiernym pobrudzeniem dłoni silnie barwiącymi składnikami lub przed podrażnieniami, wynikającymi z długotrwałego mycia naczyń.

Jak się więc okazuje, omawiane rękawiczki sprawdzają się w różnorodnych sytuacjach, dlatego można uznać, że są maksymalnie uniwersalne. Na uwagę zasługuje również wygoda ich użytkowania – zazwyczaj pakowane są one po wiele sztuk i umieszczane w otwieranym pojemniku, z którego z łatwością można wyjmować kolejne pary rękawiczek. Należy zaznaczyć, że są to modele jednorazowe, które – dla spotęgowania efektu higieny – należy wyrzucić niezwłocznie po użyciu.

Zalety rękawiczek kauczukowych

Mnogość mocnych stron korzystania z omawianych rękawiczek jest niezaprzeczalna – są one bowiem wyjątkowo sprężyste i elastyczne, dopasowują się więc do kształtu i rozmiaru każdej dłoni. Ponadto – wykazują najwyższą odporność oraz niską przepuszczalność, stając się idealnym zabezpieczeniem. Warto wybierać je do swoich codziennych czynności, zwracając jednak uwagę na producenta i jakość proponowanych przez niego produktów . Firma SafeMed to najlepsza alternatywa na rynku.


SAFEMED Sp. z o. o. Sp. k.
Wielicka 181 A/22
30-663 Kraków
tel. 681-42-52

Zobacz także: